Sanayi Ürünleri

VAKUMLU KABİN KUMLAMA MAKİNESİ

 • Kumsa Kumlama Makinaları İlan No : #385

  İLAN SAHİBİ: Sadık Sabancılar

  Firmanın sanal mağazası

  İş 03123855588

  Cep05326182808

  Fax03123855578

  Satıcıya Soru Sor

  İlan ile İlgili Şikayetim Var

  Lütfen şikayet nedeninizi belirtiniz.

  Gönder
  İlan Kodu 385
  İlan Adı VAKUMLU KABİN KUMLAMA MAKİNESİ
  İlan Kategorisi Makinalar
  İlan Tarihi 2018-10-06
  Fiyat 11.000,00 TL
  Konum Ankara > YENİMAHALLE

  İLAN ÖZELLİKLERİ (Marka-Model)

  KUM-SA Vakumlu Kumlama Makinaları, üç boyutlu olarak bilgisayar ortamında tasarlanmış, özel isteklere cevap verebilecek şekilde dizayn edilmiş kullanımı basit makinalardır. Vakumlu kumlama, basınçlı havanın vakum etkisinden faydalanmaktır. Basınçlı hava, kumlama tabancası adı verilen aparatın içinden geçirilmek suretiyle tabancanın alt kısmındaki boşluktan vakum yapılması sağlanır. Basınçlı havanın yaptığı vakum etkisiyle emilen sarf malzemelerin yine bu tabancanın içinde hava ve kum karıştırılarak yüzeye püskürtülmesi işlemine vakumlu kumlama denir. Bu işlemin kumlama tabancası ile birlikte püskürtme ve özel filtre sistemi ile donatılmış bir kabinde yapılması uygundur. Kumlama kabinlerinde temel prensip alt haznede biriken kumun, içinden basınçlı hava geçirilerek kumlama tabancası vasıtasıyla emilerek püskürtülmesidir.

  Vakumlu kumlama makinaları, manuel veya otomatik kumlama seçenekleriyle, küçük parçaların kumlanmasında kullanılan makinedir. Paslı, boyalı, çelik konstrüksiyon, profiller ve hassas yüzeylerin temizlenip boyaya hazırlanması,  çapaklarının temizlenmesi gibi çeşitli alanlarda kullanılır. Yüzeylerin çapaklarının alınarak, parlak bir yüzey sağlanması amacı ile de kullanılmaktadır. Demir, sac, alüminyum, cam malzemelerin yüzeylerinin temizlenmesi, dişçilik sektöründe, dekoratif şekil verilmesi amacıyla da kullanılmaktadır.

  Manuel tip kabinlerde; operatör kabin içine parçayı koyarak kumlama tabancası yardımıyla kumlama yapar. Otomatik tip kabinlerde; tabanca kumlama yapılacak malzemenin şekline ve boyutuna göre tüm alanı görecek şekilde belli açılarla kabine yerleştirilir ve kumlama yapılır. Üretim alanında; taşınabilirlik ve fazla bir alan kaplamaması sebebiyle istenilen yerde kullanıma müsaade eder.

  Opsiyonel olarak döner tabla sistemi entegre edilebilir.

  Toz tutma filtreleri sayesinde çalışma esnasında etrafına toz yayılmadan hazne içinde birikir. Makine  filtre, ana kabin, gözetleme penceresi, bunker ve aydınlatma kısımlarından oluşmaktadır.  Geniş görüş alanına sahip gözetleme penceresine, aşındırıcı ve tozdan etkilenmeyecek özellikte tasarlanmış aydınlatma sistemine sahiptir. Kumlamaya dayanıklı eldivenleri vardır ve kabin içi, aşınmaya dayanıklı kauçuk lastiklerle döşenmiştir. Makinalarda kapı açıldığında sistemi otomatik olarak durduran güvenlik

  Uyarı: İlan sahibinin mal ve hizmetini ilgililere sunduğu fiili alanı (işyeri, dükkan vb.) ziyaret etmeden ve satın almak istediğiniz mal ve hizmeti teslim almadan önce herhangi bir ödeme (kapora, avans vb.) yapmamanız önerilir.


Sanayi Ürünleri © 2019 | Bu site C2C Yazılımı® C2C İlan sistemi ile hazırlanmıştır